„Prosadíme participativní rozpočet“

Ing. BYRTUSOVÁ IVANA

realitní inženýrka na mateřské dovolené

Ing. BYRTUSOVÁ IVANA

realitní inženýrka na mateřské dovolené

Proč sis vybrala zrovna Českou pirátskou stranu?
Pirátskou stranu jsem volila od jejího založení a je pro mě z dané nabídky svými postoji nejpřijatelnější, ba dokonce sympatická.

Jaké jsou tvé životní a pracovní zkušenosti?
Pocházím z Návsí, z rodiny s klasickým gorolským statkem. Velkou zkušeností mi byla vysoká škola VUT v Brně, především napnutí sil k jejímu dokončení. Dále mě formovaly zahraniční cesty za prací během studií. Zjistila jsem, že ráda mluvím anglicky, a taky že potřebuji jednou za čas daleko vycestovat, ale místo pro můj život je jedině podhůří Beskyd. Momentálně mě plně zaměstnává dcerka, přesto si vyhrazuji čas na další projekty. Nyní například připravuji zalesnění části pole v Návsí. Administračně pomáhám svému příteli, který se zabývá distribucí potravin.

Co se ti líbí a nelíbí v Českém Těšíně a co bys ráda změnila?
Určitě se mi líbí zrenovované nábřeží Olzy a také množství dětských hřišť všude po Těšíně. Mám ráda Těšínské divadlo. Námětů na zlepšení by byla spousta, jsou v našem volebním programu. Přijde mi důležité zaměřit se na cokoliv smysluplného a dotáhnout to do konce.

Jaké jsou tvé koníčky a zájmy?
Ráda sportuji, momentálně jóga, běh a chození po horách. Baví mě zahradničit a dělat drobné kreativní výtvory, jako třeba háčkované hračky. Všímám si a zkouším, jak můžu být ve svých dennodenních činnostech ekologičtější než doposud.

Jaká je tvá životní filozofie?
Nebrat věci, které se mi dějí, příliš vážně, ale pokoušet se o nadhled. Prožít to tady zkrátka jako hru, u které se chci hodně smát a hrát ji fér. Mými hodnotami jsou láska, jednoduchost a pravdivost. Také je mi sympatické něco, co je v mých představách „život po staru“. Tím myslím respekt k přírodě, opravdové prožívání a vědomé zpomalování.

Ing. BYRTUSOVÁ IVANA

realitní inženýrka na mateřské dovolené

Navštivte náš blog

Naleznete zde informace o našich aktivitách, projektech, plánech a vizích a obecně o dění v našem městě.

O nás

Česká pirátská strana nabývá na síle i v Českém Těšíně. Rozhodli jsme se zapojit do veřejného dění v našem městě. Chceme být alternativou proti stávajícím politickým subjektům. Našim cílem je změnit pohled lidí, navrátit jim důvěru v politiku, pomoci jim aktivně se podílet na vedení města a zlepšit samotný život nás všech.

Kontaktujte nás
ZAVŘI MENU