Právě si prohlížíte Reportáž z pohodového VEGANĚNÍ III. s těšínskými Piráty

Reportáž z pohodového VEGANĚNÍ III. s těšínskými Piráty

Posledních pár dní se u těšínských Pirátů neslo ve znamení příprav na již tradiční Veganění. Nebavili jsme se téměř o ničem jiném než o přípravách a možných problémech, které nám akci mohly překazit. Podle předpovědi počasí mělo celou sobotu pršet a obávali jsme se, že potenciální návštěvníci akce raději zůstanou doma. Ale nestalo se. Po dlouhém plánování úspěšně proběhlo 22. 9. v Parku A. Sikory třetí pirátské Veganění!

Musíme říct, že my sami jsme nečekali takovou účast (odhadujeme na cca 150 lidí) a tolik pozitivních reakcí, za které jsme nesmírně rádi, jelikož právě ty nám po celou dobu akce dodávaly energii. Děti se bavily a pilně plnily úkoly – od vybarvování omalovánek přes skákání v pytli až po lekci žonglování od našeho Piráta – a z jídla nám nezbylo téměř nic.

Přišli dokonce návštěvníci z Polska. Právě díky nim se v průběhu akce zrodil další nápad. Původně se u nás totiž mělo „platit“ pouze dobrými skutky, ale když jsme obdrželi několik dotazů, zda se nedá přispět alespoň dobrovolně, řekli jsme si: proč ne?

Na stůl jsme připravili kasičku a lidé do ní mohli házet peníze. Za celou akci jsme vybrali 1435 Kč, které poputují na pejsky v útulku. My Vám za to opravdu děkujeme, jelikož se jedná o další dobrý skutek, kterým jste pomohli těm, kteří to potřebují. Jakmile se s konkrétní organizací domluvíme na nákupu pro pejsky a stanovíme termín schůzky, budeme vás informovat.

Přesvědčili jste nás o tom, že se určitě nejedná o poslední Veganění. Ještě jednou veliké DÍKY!

PS: Jelikož jste se nás ptali na recepty k podávaným jídlům, rozhodli jsme se je pro Vás sepsat. Recepty naleznete na: https://www.pirati-tesin.cz/prinasime-slibene-recepty-z-veganeni-iii-s-tesinskymi-piraty/ 

🏴🏴 Vaši Piráti Těšín 🏴🏴

Napsat komentář