„Samotné lokality bez kvalitního zázemí nestačí“

CHLEBIK LUKÁŠ

grafik, webdesignér, OSVČ

CHLEBIK LUKÁŠ

grafik, webdesignér, OSVČ

Proč sis vybral zrovna Českou pirátskou stranu?
Proč? Protože České pirátské straně věřím. Věřím lidem, kteří za touto stranou stojí a že to, co dělají, myslí upřímně a vážně. Věřím jí také proto, že ve své snaze nepolevují, občany o své práci informují a poukazují na aktuální problémy. Rovněž se mi líbí, že se jednotlivé buňky Pirátů navzájem podporují, pomáhají si a fungují jako komunita lidí, kterým jde nejen o transparentnost, ale také o sociální oblast, kulturu, místní rozvoj, ekologii atd. Všechny tyto oblasti mi jsou velice blízké.

Jaké jsou tvé životní a pracovní zkušenosti?

Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu ve Frýdku-Místku, obor strojírenská technologie a průmyslový management. Pracoval jsem jako projektant a konstruktér VZT a následně jako projektový manažer. Byl jsem vedoucím týmu a měl jsem na starosti rozpočty, komunikaci se zákazníky, projektovou dokumentaci a následný dozor při realizacích.

Mým profesním snem však byla kreativní tvorba, v mém případě fotografování, grafika, návrhy a reailzace webových stránek, čemuž se v současné době věnuji.

Co se ti líbí a nelíbí v Českém Těšíně a co bys rád změnil?
V Českém Těšíně se mi líbí i nelíbí řada věcí. Nelíbí se mi slabá informovanost občanů okolo dění v Českém Těšíně a na radnici. O řadě kulturních akcí, kterých se v Českém Těšíně pořádá mnoho, se občané vůbec nedozví. Informace o akcích jsou roztříštěné mezi mnoho organizací a je velmi obtížné sledovat všechny informační kanály. Jednoduše řečeno, chybí centrální zpravodaj, kde by lidé mohli jednoduše dohledat všechny akce a důležité informace o dění v Českém Těšíně.

Také je obrovská škoda, že Český Těšín neumí více využít své polohy, historie, zajímavostí a lokalit jako je Těšínská přehrada a další, které nabízí. Také se mi nelíbí slabá podpora a propagace místních umělců, řemeslníků a spolků. Tito lidé nejen z Českého Těšína by mohli oživit kupříkladu těšínské náměstí, Hlavní třídu, autobusové stanoviště a další lokality, kde se život pomalu vytrácí.

Líbí se mi nově zrekonstruované parky a parčíky, jako je Park A. Sikory, nábřeží, Park u Centrálního hřbitova a další. Také se mi líbí možnosti sportovního vyžití, například na stadionu na ulici Frýdecká, na zimním stadionu nebo na koupališti na ulici Hrabinská.

Jaké jsou tvé koníčky a zájmy?
Koníčků mám mnoho. Jsou jimi počítače, internet, tvorba internetových stránek, práce s digitálními fotografiemi, fotografování, grafika, odborná literatura, kino, cestování, turistika, badminton a plavání.

Jaká je tvá životní filozofie?
Člověk by měl žít a chovat se tak, aby se sám sobě mohl podívat do očí.

CHLEBIK LUKÁŠ

grafik, webdesignér, OSVČ

Navštivte náš blog

Naleznete zde informace o našich aktivitách, projektech, plánech a vizích a obecně o dění v našem městě.

O nás

Česká pirátská strana nabývá na síle i v Českém Těšíně. Rozhodli jsme se zapojit do veřejného dění v našem městě. Chceme být alternativou proti stávajícím politickým subjektům. Našim cílem je změnit pohled lidí, navrátit jim důvěru v politiku, pomoci jim aktivně se podílet na vedení města a zlepšit samotný život nás všech.

Kontaktujte nás