„Pro Těšín s budoucností“

Ing. PIENIĄŻEK IRENEUSZ

OSVČ

Ing. PIENIĄŻEK IRENEUSZ

IT specialista, pracovník s mládeží

Proč sis vybral zrovna Českou pirátskou stranu?
O Pirátské straně jsem se dozvěděl před osmi lety a od začátku mi přišla sympatická svými liberálními, sociálními a současně věcnými, v praxi realizovatelnými myšlenkami a postoji. S Piráty souzním v jejich snaze o ochranu práv člověka na svobodné šíření a výměnu informací a znalostí, ochranu soukromí občanů a současné zapojení občanů do většího rozhodování o chodu státu, právo občanů na informace o chodu státu či města, zjednodušení interakce občanů se státními institucemi formou jednodušších formulářů a digitálních aplikací s důrazem na použití svobodného otevřeného softwaru.

Jaké jsou tvé životní a pracovní zkušenosti?
Během studia na vysoké škole jsem si přivydělával v Třineckých železárnách jako brigádník na různých pracovních pozicích a současně spolupracoval na projektu IP telefonie, který se částečně podařilo implementovat. Během studia jsem se také začal věnovat překladu odborných, hlavně elektrotechnických textů, z češtiny do polštiny, čemuž se věnuji doteď. Po studiu jsem pracoval jako správce sítě, IT specialista, administrátor UNIXových serverů, pracovník v sociálních službách s mládeží a v nedávné době jsem se také začal aktivně podílet na organizaci hudebních alternativních festivalů, čemuž se věnuji hlavně během letních měsíců.

Co se ti líbí a nelíbí v Českém Těšíně a co bys rád změnil?
Na Českém Těšínu se mi líbí jeho možnosti, které díky své poloze na hranici a bohaté historii má, ať už jako kulturní či turistické centrum regionu. Bohužel tyto možnosti dle mě nejsou využity a toto bych chtěl hlavně změnit. Chtěl bych, aby Český Těšín byl moderním, progresivním, otevřeným městem, které se bude snažit poskytovat kvalitní kulturně-sociální zázemí pro své občany i turisty s důrazem na propojení ekologie a moderních technologií. Mým přáním je, aby se do Těšína rádi vraceli mladí lidé, kteří v současné době volí často raději setrvání ve městě, kde studovali, čemuž se lze při současné situaci jen těžko divit. Rád bych, aby se do chodu města zapojovali aktivněji občané a radnice pružně reagovala na jejich podněty a nápady. Vedení města by se podle mě mělo více otevřít občanům a vyslyšet jejich připomínky ke svému počínání.

Jaké jsou tvé koníčky a zájmy?
Ve svém volném čase se rád věnuji jízdě na kole, cestování, poslechu elektronické hudby, navštěvuji festivaly elektronické hudby, cvičím jógu, zajímám se o alternativní medicínu a přístup k životu, věnuji se žonglování, IT technologiím, studiu nových jazyků a taky rád vegansky vařím.

Jaká je tvá životní filozofie?
Moje životní filozofie se pořád vyvíjí, ale myslím si, že když už je člověk na světě, tak by se měl snažit prožít život naplno dle svých možností, přání a schopností, a snažit se ho prožít tak, aby s ním byl spokojený. Taky si myslím, že jako lidstvo jsme všichni propojeni a měli bychom usilovat o to žít v míru a naučit se překročit rozdíly a spory, které mezi sebou máme, a které často vedou ke zbytečným nedorozuměním a mezilidským konfliktům.

Ing. PIENIĄŻEK IRENEUSZ

IT specialista, pracovník s mládeží

Navštivte náš blog

Naleznete zde informace o našich aktivitách, projektech, plánech a vizích a obecně o dění v našem městě.

O nás

Česká pirátská strana nabývá na síle i v Českém Těšíně. Rozhodli jsme se zapojit do veřejného dění v našem městě. Chceme být alternativou proti stávajícím politickým subjektům. Našim cílem je změnit pohled lidí, navrátit jim důvěru v politiku, pomoci jim aktivně se podílet na vedení města a zlepšit samotný život nás všech.

Kontaktujte nás