„Naslouchejme občanům“

Ing. WAŁOSZEK EDUARD

OSVČ, technický poradce

Ing. WAŁOSZEK EDUARD

OSVČ, technický poradce

Proč sis vybral zrovna Českou pirátskou stranu?
K této straně mne přivedl můj syn. Při volbách do Poslanecké sněmovny jsem se nemohl rozhodnout, které straně dát svůj hlas. Syn mi přiblížil politiku České pirátské strany, protože se o ni dlouhodobě zajímá. Oslovil mne hlavní bod programu této strany: transparentnost. Rovněž se mi líbí kultura Pirátů, kdy v předvolebním boji neházeli špínu na jiné strany. Když jsem zjistil, že v našem městě existuje buňka této strany, tak jsem se rozhodl pro spolupráci.

Jaké jsou tvé životní a pracovní zkušenosti?
Co se týče životních zkušeností, tak jsem se před asi 20 léty oženil, narodily se nám 2 děti (syn Damian a dcera Dalia), zasadil jsem strom a provedl rekonstrukci zdemolovaného bytu. Manželství nám však nevydrželo a po 8 letech jsem se rozvedl. Musím podotknout, že s moji ex-manželkou a tchány udržuji velmi dobrý a přátelský vztah.

Pracovní zkušenosti jsem sbíral již od studentských let počínaje brigádami v Třineckých železárnách. Dobrou zkušenost jsem si odnesl z vysokoškolské studentské praxe, kterou jsem absolvoval v dřívějším západním Německu v městečku Hameln. Tam jsem viděl, jak má vypadat čistota a pořádek v dílně, jak má vypadat kufřík s nářadím a podobně. Tyto zkušenosti využívám do dnešního dne. Po ukončení VUT v Brně jsem pracoval asi 3 roky v Třineckých železárnách. Po sametové revoluci jsem získal pár živnostenských listů a začal jsem pracovat na vlastní účet. Moji hlavní činnosti byla montáž telekomunikačních a jiných elektronických zařízení, dále natáčení různých událostí na videokameru a zprostředkovatelská a poradenská činnost. Teď již 3 roky pracuji pro firmu TECH z Polska jako odborný poradce pro Českou a Slovenskou republiku. Tato firma vyrábí elektronické regulátory pro topné systémy a mým úkolem je pomáhat po telefonu instalatérům, pokud mají technický problém. Rovněž překládám návody k obsluze z polštiny do češtiny.

Co se ti líbí a nelíbí v Českém Těšíně a co bys rád změnil?
Největším trumfem města Český Těšín je to, že je v uvozovkách polovinou jednoho velkého města Český Těšín – Cieszyn. Člověk má rázem mnohem více dostupných kulturních, společenských a sportovních možností. Například má dcera chodila 2 roky na kroužek Aikido v Cieszyně, protože u nás taková nabídka nebyla. Město má vynikající vlakovou dostupnost a spoustu architektonicky cenných objektů. Nad břehem řeky Olzy se dá sedět a relaxovat. Park A. Sikory po rekonstrukci je pěkné místo pro procházky a jiné aktivity. Dále přijatelné letní koupaliště, skvělé Těšínské divadlo a jeho 3 scény a velmi dobrá kvalita pitné vody.

Záporů je však také mnoho. Katastrofální stav Hlavní ulice. Zanedbaná vodní nádrž Hrabina včetně parku Hrabina. Nemocnice, která již není nemocnicí v pravém slova smyslu. Nepovedená rekonstrukce Masarykových sadů. Velmi špatná kvalita ovzduší. Katastrofální autobusové nádraží. Zanedbané prostranství „zlatý trojúhelník“ mezi ulicemi Frýdecký a Jablunkovská. Mizerná kvalita silnic. Spousta chodníků v neutěšeném stavu.

Jaké jsou tvé koníčky a zájmy?
Cvičení jógy, vegetariánství, práce pro bono, bruslení, poslech audioknih, příprava a vedení táborů pro děti. Nějakých 14 let zastávám funkci předsedy samosprávy našeho domu na ulici Úvoz 1-11. Je to velice dobrá škola na sbírání zkušeností, například jak jednat s lidmi, úřady, firmami, jak rozumně hospodařit s našimi penězi…

Jaká je tvá životní filozofie?
Moje životní filozofie vychází ze základních principů jógy. Nejvýznamnějším principem pro mne je „áhimsa“ čili „nenásilí“.

Ing. WAŁOSZEK EDUARD

OSVČ, technický poradce

Navštivte náš blog

Naleznete zde informace o našich aktivitách, projektech, plánech a vizích a obecně o dění v našem městě.

O nás

Česká pirátská strana nabývá na síle i v Českém Těšíně. Rozhodli jsme se zapojit do veřejného dění v našem městě. Chceme být alternativou proti stávajícím politickým subjektům. Našim cílem je změnit pohled lidí, navrátit jim důvěru v politiku, pomoci jim aktivně se podílet na vedení města a zlepšit samotný život nás všech.

Kontaktujte nás