Právě si prohlížíte Plány s hasičskou zbrojnicí v Masarykových sadech

Plány s hasičskou zbrojnicí v Masarykových sadech

Hasičská zbrojnice v Masarykových sadech

Na konci minulého týdne jsme navštívili investiční odbor na českotěšínské radnici, abychom zjistili, zda město plánuje investovat do hasičské zbrojnice v Masarykových sadech. Na rozdíl od přilehlého parku, který prošel významnou rekonstrukcí, je hasičská zbrojnice ve špatném stavu. S hasičskou zbrojnicí v Masarykových sadech se přitom počítá i do budoucna jako s místem, kde budou sídlit SDH Český Těšín – město. Profesionální hasiči se přestěhují do nové centrály na ulici Sokolovská.

Na základě vyjádření zaměstnanců radnice budou už letos v hasičské zbrojnici instalována nová okna a dveře. V příštím roce bude rozhodnuto, jaké další opravy budou na hasičské zbrojnici provedeny. Zbytek rekonstrukce by se tak měl uskutečnit nejpozději v roce 2020.

Hodnotíme pozitivně, že město plánuje do hasičské zbrojnice investovat. Otázkou zůstává, jestli takové opravy neměly proběhnout dříve, čímž by se předešlo současnému neuspokojivému stavu budovy. Hasiči jsou lidé, kteří potřebují kvalitní zázemí a plnou podporu města.

Tato problematika je nám blízká, jelikož několik našich kandidátů provozovalo požární sport nebo byli členy SDH. I proto bychom rádi viděli naši hasičskou zbrojnici v mnohem lepším stavu.

🏴 Vaši Piráti Těšín 🏴

Napsat komentář