Právě si prohlížíte Schůze u kulatého stolu: audiovizuální záznamy a stream ze ZM Český Těšín

Schůze u kulatého stolu: audiovizuální záznamy a stream ze ZM Český Těšín

Dne 4.3. se konala schůze u kulatého stolu týkající se nahrávání a zveřejňování audiovizuálních záznamů a streamu ze zasedání Zastupitelstva města Český Těšín.

Diskuze se zúčastnili kromě zástupců Pirátů rovněž zástupci koalice (Nestraníci, ANO, KDU-ČSL) a opozičních stran ČSSD, Nezávislí a SPD. Zástupce ODS svou přítomnost omluvil s tím, že jejich strana s naším návrhem souhlasí.

Na schůzi jsme prezentovali dva návrhy, a sice stream spolu s anonymizovaným záznamem a samotný anonymizovaný záznam. Diskutovali jsme také o právní a finanční stránce věci a prezentovali nabídky dvou firem, které jsme si dopředu vyžádali.

Výsledkem schůze je, že na dubnovém zastupitelstvu předložíme pozměňovací návrh jednacího řádu, kterým se město zaváže k zajištění tvorby anonymizovaných audiovizuálních záznamů ze zasedání zastupitelstva, který bude zveřejněn nejpozději do 10 dnů od zasedání (varianta bez streamu).

Na středu 6. března mají Piráti Těšín domluvenou schůzku se zástupci města Cieszyn, kde už nahrávání zasedání zastupitelstva probíhá, s cílem zjistit finanční náročnost a právní náležitosti jejich řešení a poté je prezentovat zástupcům ostatních politických subjektů v Českém Těšíně.

Setkání proběhlo v přátelském duchu a pevně věříme, že se v budoucnu uskuteční více schůzí u kulatého stolu, na kterých můžeme mimo zasedání zastupitelstva probrat důležité věci týkající se našeho města.

🏴 Vaši Piráti Těšín 🏴

Napsat komentář