Právě si prohlížíte Péče o seniory nebo nedostatek odborných lékařů

Péče o seniory nebo nedostatek odborných lékařů

Členové Komise zdravotnictví a zdraví se sešli 16. září 2020 v Domově pro seniory „Pohoda“. Nejedná se přitom pouze o domov pro seniory, ale i o domov se zvláštním režimem. V Českém Těšíně se jedná o jediné zařízení pro osoby s alzheimerovou chorobou a demencí, přičemž je v současné době 70 klientů umístěno v domově se zvláštním režimem a 50 v domově pro seniory. Poskytovatel chtěl navýšit kapacitu DZR o 20 klientů z důvodu vysokého počtu žadatelů.

Dále jsme dostali k dispozici aktuální výstupy ze setkání pracovních skupin, které tvoří nový komunitní plán. Hovořilo se o problému nedostatku odborných lékařů v Českém Těšíně, a to zejména zubařů. V jiných městech se tato problematika řeší např. tak, že vybaví ordinaci pro lékaře, nebo mu nabídnou byt. V Českém Těšíně se tento problém zatím neřeší. Např. klienti Ebenu Ezeru ze Slezské diakonie jsou aktuálně bez zubního lékaře, protože jejich odešel do důchodu. Samozřejmě, že nechybí jen zubaři, ale i dětští psychologové nebo psychiatři.

Členy komise jsou rovněž dva lékaři. Shodli jsme se, že je třeba tento problém řešit, proto bude uveden do zápisu a budeme jako Komise zdravotnictví a zdraví spolupracovat s vedoucí sociálního odboru.

Andrea Branná, zastupitelka a členka Komise zdravotnictví a zdraví

Napsat komentář