Právě si prohlížíte Předání darů opuštěným zvířatům

Předání darů opuštěným zvířatům

Během Večera dokumentárních filmů III, který proběhl 20. prosince v Bledém Úsvitu, bylo od návštěvníků akce vybráno 1500 Kč a 10 zl na opuštěná zvířata. Návštěvníci přispěli rovněž věcnými dary, například granulemi, pamlsky a dekami pro pejsky. Výtěžek sbírky jsme rozdělili mezi Čtyřlístek pro hafany (albrechtický útulek) a statek pro opuštěná zvířata, o které se stará Silvie Schmuckerová spolu s její přítelkyní. Tento statek včera navštívily Andrea a Bára Branné a dary osobně předaly.

„Již při příchodu k brance jsme zahlédly, jak se opodál pase kráva a vzadu na louce se „rochní“ prasata. Zpoza oken vykukovali štěkající hafani. Ještě, než stihla přijít majitelka, na rameno mi vyskočila kočka a k brance se nahrnula celá smečka nadšených psů. I přes upozornění, že pokud vstoupíme dovnitř, budeme špinavé od hlavy až k patě (a taky, že jsme byly), jelikož se nás všichni budou snažit přivítat, neodolaly jsme a areál si prohlédly.

Zjistily jsme, že se slečny na statku starají ještě o více zvířat, než jsme předpokládaly. Kolem pobíhali psi, kočky, slepice, husy, kozy, prasata a opodál se o strom drbala kráva Milena. Všechna zvířata byla neuvěřitelně přátelská a vděčná za každé pohlazení. Nepochybujeme o tom, že právě toto místo je pro ně to pravé. Slečny si zaslouží obrovský respekt, že jsou schopny postarat se o tolik odložených a opuštěných zvířat, která by bez jejich pomoci mezi námi již nebyla.

Ještě jednou velice děkujeme všem, kteří na zvířata přispěli!“

Andrea Branná a Bára Branná

Napsat komentář