Právě si prohlížíte Vyjednávání o koalici v Českém Těšíně

Vyjednávání o koalici v Českém Těšíně

Piráti Těšín se v posledních dnech snažili vyjednat koalici, která by Českému Těšínu přinesla kýženou změnu. Snažili jsme se vyjednat koalici ve složení ANO (6) + Nestraníci (5) + Piráti (2) + Nezávislí (2) o 15 mandátech.

Proč tato koalice?
Chtěli jsme pro Český Těšín změnu a nechtěli jsme tudíž podpořit stávající koalici. Nejdříve jsme oslovili hnutí NEZ, které tuto variantu podpořilo. Následně jsme oslovili hnutí ANO, se kterým máme velice vysokou programovou shodu a jejich zastupitelé zasednou na českotěšínské radnici poprvé – rovněž hnutí ANO tuto variantu podpořilo. Bohužel, hnutí Nestraníků se vyjádřilo proti takovéto koalici.

Varianty, ve kterých by figurovala ODS a KDU-ČSL jsme po důkladném zvážení odmítli, jelikož jako strana chceme změnu a ne pokračování současného směřování města. Vládnoucími stranami nám nejprve byla navržena varianta koalice KDU-ČSL (5) + Nestraníci (5) + ODS (2) + Piráti (2) + NEZ (2), a posléze varianta bez ODS, kterou jsme jako i předchozí variantu odmítli (stejně jako hnutí NEZ).

Současné jednání pokračuje mezi subjekty ANO (6) + KDU-ČSL (5) + Nestraníci (5). Piráti Těšín tímto směřují do konstruktivní opozice. Máme před sebou mnoho práce. Našim voličům můžeme slíbit, že se pokusíme realizovat maximum z našeho programu a budeme informovat o dění na naší radnici.

 

Napsat komentář