Právě si prohlížíte Výsledek krajinářsko-architektonické soutěže Hlavní třídy v Českém Těšíně

Výsledek krajinářsko-architektonické soutěže Hlavní třídy v Českém Těšíně

V rámci projektu MĚNÍME HLAVNÍ, proběhla krajinářsko-architektonická soutěž, kdy předmětem soutěže byla revitalizace ulice Hlavní třída v Českém Těšíně. Cílem bylo nalézt takové řešení, které s přiměřenými ekonomickými náklady optimalizuje a zkultivuje ulici, aby sloužila lépe potřebám veřejnosti. Cílem bylo také najít kreativní a soudobé řešení, které bude respektovat současné ekologické, sociální i estetické nároky.

Architektonické soutěže podporujeme u klíčových projektů města dlouhodobě jelikož jsme přesvědčeni, že tento nástroj pomůže k obnovení a udržení přirozené architektonické krásy našeho města a zvýší se tím i jeho atraktivita nejen pro občany města, ale také podpoří rozvoj turismu.

Je škoda, že vedení města k této soutěži přistoupilo až pod tlakem veřejnosti. Zástupci opozice také apelovali, aby architektonická soutěž proběhla i při revitalizaci ulice Nádražní. Město by pak mělo k dispozici návrhy a vizualizace obou ulic, které by na sebe mohly architektonicky navazovat.

Soutěž vyhrál projekt místních architektů FRIS architekti www.frisarchitekti.cz.

Ostatní návrhy a finalisty najdete na webu: https://cceamoba.cz/souteze/hct/contenders.  Z dalších návrhů se nám také velice líbil návrh č.1 od architektů Ofschem architekti.

Jak se vám líbí vítězný i ostatní projekty revitalizace Hlavní třídy v Českém Těšíně?

👉 Vítězný projekt:

👉 Ostatní projekty:

Napsat komentář