Právě si prohlížíte Návrhy na otevření radnice opět neprošly

Návrhy na otevření radnice opět neprošly

V pondělí 13. srpna 2021 se uskutečnilo další zasedání Zastupitelstva města Český Těšín. Na jeho počátku zastupitelé za Pirátskou stranu navrhli do programu zasedání dva body, a sice pořizování audiovizuálních záznamů ze zasedání zastupitelstva a zveřejňování materiálů k jednotlivým bodům jeho programu. Bohužel, především díky nevoli vládnoucí koalice nebyly tyto dva body zařazeny na program zasedání.

➡️ Pirátský návrh na ZM z 14. prosince 2020 – Zveřejňování materiálů a záznamů ze zastupitelstva:

Piráti v Českém Těšíně opakovaně navrhují pořizování audiovizuálních záznamů, potažmo alespoň zveřejňování zvukových záznamů, které jsou pořizovány městem jako příloha k zápisu ze zasedání zastupitelstva. Stejně tak jsme opakovaně navrhovali zveřejňovat anonymizované materiály k jednotlivým bodům programu zasedání zastupitelstva. Bohužel, se svými návrhy jsme doposud neuspěli. Vládnoucí koalice se tak stále brání některým možnostem k otevření a ztransparentnění radnice, byť ve svých předvolebních programech otevřenou radnici občanům slíbili.

Na zastupitelstvu rovněž padl opoziční návrh na zákaz parkování před radnicí s výjimkou návštěv a staveb. Tento návrh podporujeme. Téma jsme otevřeli již v roce 2019 na Komisi pro územní rozvoj a majetková.

➡️ Pirátský návrh na Komisi pro územní rozvoj – Zákaz parkovaní před radnicí:

  • náměstí by mělo reprezentovat město a nikoli sloužit jako další parkoviště.
  • odstraněním parkovacích míst dojde k zatraktivnění náměstí nejen pro občany ČT ale i turisty.

Výsledek návrhu: komise neodsouhlasila návrh Radě města Český Těšín.

🏴 Piráti Těšín 🏴
Pro město s historií i budoucností

Napsat komentář