Právě si prohlížíte První zasedání Komise pro územní rozvoj a majetková

První zasedání Komise pro územní rozvoj a majetková

Ve středu 6. února 2019 proběhlo první zasedání nově vzniklé Komise pro územní rozvoj a majetková Českého Těšína. Členem za Českou pirátskou stranu je Lukáš Chlebik.

Na první ustanovující schůzi jsme hovořili o náplni činnosti této nově vzniklé komise, která se zabývá mj. otázkami územního rozvoje našeho města, tj. jak zatraktivnit vzhled města pro naše občany a pro podporu turismu. Jedním z prvních úkolů, který si tato komise zadala pro druhé zasedání, je navrhnout a případně vytipovat projekty, které si kladou za cíl rozvoj a zkrášlení města.

Překvapením bylo, že se komise nemůže v rámci své činnosti zaměřit na projekt nového autobusového stanoviště a projekt rekonstrukce ulice Nádražní, neboť tyto projekty jsou již uzavřeny. Veřejnost s těmito projekty opět nebyla dostatečně v předstihu obeznámena, viz sportovní hala na Svojsíkové.

Současný způsob přípravy projektů, o kterých se veřejnost dozví na poslední chvíli nebo v situaci, kdy jsou již v realizaci nebo těsně před realizací považujeme za nedostatečný.

👉 Město tyto projekty plánuje prezentovat 8. dubna na setkání s občany a informace rovněž podá prostřednictvím Těšínských listů.

Komise se shodla, že se zaměří na Hlavní třídu, a sice na možnosti řešení jejího vzhledu.

👉Další zasedání komise bude 11. března. Do té doby mají členové komise zaslat předsedovi podněty, čím by se komise měla dále zabývat.

Pokud máte nápady, jakými projekty se má komise zabývat (např. vzhled městského mobiliáře, vzhled Hlavní třídy atd … ), neváhejte nás kontaktovat na našem 📧 e-mailu pirati.tesin@gmail.com nebo je napište do 💬komentářů pod tento příspěvek.

Člen Komise pro územní rozvoj a majetková a člen České pirátské strany Lukáš Chlebik

🏴 Vaši Piráti Těšín 🏴

Napsat komentář