Právě si prohlížíte Audiovizuální záznamy a stream ze zasedání ZM Český Těšín

Audiovizuální záznamy a stream ze zasedání ZM Český Těšín

Před volbami jsme se zavázali k tomu, že se naši českotěšínskou radnici pokusíme změnit v transparentní a otevřenou všem. A protože Piráti berou sliby vážně, pokusíme se v nejbližší době prosadit jeden z našich programových bodů, který pomůže radnici zprůhlednit. Jedná se o pořizování a zveřejňování audiovizuálních záznamů a živého přenosu z jednání Zastupitelstva města Český Těšín.

V dnešní době by mělo být samozřejmostí, aby si lidé mohli na internetu vyhledat a spustit záznam zasedání zastupitelstva své obce či města. Zasedání zastupitelstva se mnoho občanů nemůže zúčastnit osobně, a to z různých důvodů. Tento krok vnímáme jako důležitý pro zapojení veřejnosti do komunální politiky.

Neexistuje legislativa, která by nahrávání a zveřejňování audiovizuálních záznamů ze zasedání zastupitelstva v případě splnění všech právních náležitostí neumožňovala. V rámci otevřenosti a transparence je tento krok naopak velmi vítaný. Stream a audiovizuální záznam již pořizuje řada měst, například Karlovy Vary, Olomouc, Prostějov, Kolín, Beroun či Uherské Hradiště. Zasedání ZM můžete rovněž shlédnout on-line u našich sousedů v Cieszyně (shlédnout je můžete na kanále Youtube: https://www.youtube.com/watch…). Chceme, aby byl Český Těšín stejně moderní a otevřený a aby přibyl mezi města, která se transparence nebojí. Samotná realizace nemusí být výrazně finančně a technicky nákladná.

Co nás čeká nyní? Kulatý stůl se zástupci stran a hnutí v Českém Těšíně, kde budeme prezentovat náš návrh osobně a budeme hledat takovou cestu, která bude přijatelná pro co nejvíce politických subjektů. Chceme spolupracovat se všemi, kteří o spolupráci stojí.

Za Piráty Těšín
Bc. Jakub Vontroba
Ing. Ireneusz Pieniążek

Napsat komentář