Právě si prohlížíte Demolice mostku na ul. Nová Tovární aneb oddalování problému bez přípravy řešení

Demolice mostku na ul. Nová Tovární aneb oddalování problému bez přípravy řešení

Českým Těšínem nyní hlasitě rezonuje kauza demolice mostku přes řeku Ropičanku na ul. Nová Tovární. K této záležitosti se vyjádřil i místostarosta Pavelek (ANO). Z jeho vyjádření cituji:
 
Demolice mostu se objevuje v rozpočtu od roku 2016. … Demolici mostu jsme se snažili oddálit na co možná nejpozdější termín – tedy do doby, kdy opravdu začnou Povodím Odry zmiňované stavební práce.“ (zdroj: FB ANO, tohle je Český Těšín, autor Bc. Tomáš Pavelek, 2.2.2022)
 
Přemýšlím o přístupu vedení města k této události. O demolici mostku vedení ví již od roku 2016, to znamená 5 let (současné vedení více než tři roky), avšak jediné, co proto udělalo, je, že se snažilo demolici oddálit. Takový přístup k závažnému problému se mi zdá velmi nezodpovědný a nesystémový. Přemostění v této lokalitě pro pěší a cyklisty je více než vhodné zachovat, nemluvě o tom, že přes mostek vede cyklostezka.
Byl dostatek času na to, aby vedení města společně s Povodím Odry našlo takové řešení, které by zajistilo přemostění v průběhu i po skončení prací, případně připravilo jinou alternativu, a vše dopředu komunikovalo s veřejností. Bohužel to vypadá tak, že město nemá připravený projekt nového přemostění, ani že není zajištěné dočasné provizorní přemostění pro období plánované rekonstrukce. Že situace nebyla komunikována s veřejností snad není třeba ani připomínat.
 
Odsouvání problému si může dovolit snad student učící se na zkoušku, ale ne vedení města. Bohužel takových případů zaznamenáváme v poslední době nemálo.
 
Za Piráty
Ing. Eduard Wałoszek

Napsat komentář