Právě si prohlížíte Rekonstrukce psí louky se nepovedla

Rekonstrukce psí louky se nepovedla

Téma psí louky 🐕‍🦺🐕🦮 se objevuje v diskuzích (nejen na sociálních sítích),  pravidelně a přesto stížnosti a návrhy lidí nejsou brány vedením města v potaz.

Na Komisi pro územní rozvoj a majetková od 3.8.2021 řeším a předkládám návrhy 📄 na rekonstrukci stávající psí louky, která by mohla zahrnovat opravy oplocení, pravidelné úklidy louky, zatravnění a dovybavení na základě konzultace s odborníky, kteří doporučí vhodné herní prvky a odstranění nevyhovující a nebezpečné „dřevěné atrakce pro psy“.

👉 Bylo mi přislíbeno:

  • vytvoření ankety na téma  „odstranění dřevěné atrakce pro psy“;
  • zatravnění plochy louky (na jaře);
  • oprava plotu (je plánovaná);
  • zjištění možnosti nových atrakcí.

Řešení města (odpověď města):

Vzhledem k tomu, že občané (pejskaři) jsou rozděleni na dvě skupiny co se týče dřevěného prvku, který byl umístěn ve psím výběhu, vedení města rozhodlo, že dvě patra z této dřevěné konstrukce budou odstraněna a zůstane pouze spodní patro, které bude opraveno, tak aby bylo pevné. U vchodu do psího výběhu nasypán kačírek, aby se netvořily louže.  Ohledně nových prvků v psím výběhu budeme, možnost umístění prvků, konzultovat s kynology.

Město píše, že jsou pejskaři rozděleni na dvě skupiny, ale když jsem opět podal dotaz na výsledky slíbené ankety a na výsledná čísla, tak jsem čísla neobdržel. Bohužel už několik let komunikace ze strany vedení města s občany vázne. Mnohé problematiky, které ovlivní chod města a životy občanů si raději sami řeší občané na soc. sítích, kde je prostor pro různé spekulace, než aby město vydalo prohlášení, kde vše a fakticky sdělí občanům. Neplatí to jen o informovanosti, ale i o akcích a investicích města, které se mnohdy dělají, jen aby se toho do voleb stihlo co nejvíce, ale projektům chybí koncepce a také udržitelnost.

Na komisi jsem navrhl také možnost realizace nové psí louky mimo centrum města, například v okolí sídlišť Svibice nebo Hrabinská. Bylo mi sděleno, že město nemá moc míst, kde by psí louka mohla vzniknout. Zeptal jsme se také na možnost vzniku nové psí louky v oblasti Indiánky (menší část louky v okolí ohniště), která patří Lesům ČR. Město by mohlo kontaktovat Lesy ČR ohledně možné spolupráce ve výstavbě a provozu psí louky. Lokalita je pejskaři hojně využívaná. Bylo mi sděleno, že v budoucnu možná i tyto pozemky připadnou městu, jelikož město má o tyto pozemky zájem, a pak by zde mohla psí louka případně vzniknout.

Odkazy (jak šel čas):

10.12.2021…/komise-pro-uzemni-rozvoj-a-majetkova-stav-investic-a-projektu-v-ceskem-tesine/

01.10.2021…/stav-klicovych-investic-a-projektu-v-ceskem-tesine/

03.08.2021…/komise-pro-uzemni-rozvoj-a-majetkova-projdou-navrhy-na-rekonstrukci-a-vybudovani-nove-psi-louky/

Příklady výběhů:
https://psipark.pl/wybiegi-dla-psow/wybieg-dla-psow-ustron/
https://www.moderniobec.cz/bohuminsti-pejskari-ziskali-pro-sve-milacky-novy-oploceny-vybeh/
https://dogcitylife.cz/zarizeni/psi-hriste-strasnice
https://dogcitylife.cz/zarizeni/psi-hriste-vrsovice
https://dogcitylife.cz/zarizeni/agility-park-podolske-nabrezi
https://dogcitylife.cz/zarizeni/psi-hriste-zabehlice
https://dogcitylife.cz/zarizeni/psi-hriste-stare-ernovice
https://dogcitylife.cz/zarizeni/psi-hriste-opatovska-praha
https://dogcitylife.cz/zarizeni/psi-hriste-malesicky-park-ii-praha

👉 Před rekonstrukcí:

👉 Po rekonstrukci:

Lukáš Chlebik (Piráti)
člen Komise pro územní rozvoj a majetková

Napsat komentář